Posílejte levné balíky do celé Evropy

EUR / CZK

Jak to funguje

Objednat přepravu balíku je velmi jednoduché a proveditelné jak na klasickém počítači, tak na mobilních telefonech a tabletech.
Celý proces má pouhé tři kroky a za několik okamžiků budete mít přepravu balíku vyřízenou.

 


Zadani-paramametru_gif

Zadání parametrů zásilky-rozměry a váha

 

Zasílání balíku z České republiky do zahraničí-export

Zadejte prosím parametry balíku a destinaci přepravy. Zemí odeslání je v případě exportu vždy Česká republika.
Pokud si nejste jisti váhou balíku, stačí zadat přibližný odhad, na přepravním depu se balík přesně zváží a po převážení budete informování e-mailem o skutečné váze balíku.

Dále zadejte způsob předání zásilky, kde máte na výběr vyzvednutí kurýrní službou na adrese určení (nemusí být stejná jako fakturační), nebo osobní předání na příslušném depu (volby předání zásilky viz. obrázek níže).
V případě, že zvolíte první volbu tj. předání kurýrní službě na objednané adrese, můžete zadat také přesné datum, kdy si přejete, aby kurýr přijel.


Import balíku ze zahraničí do České republiky

V případě importu balíku ze zahraničí bude místem odeslání vždy země importu např. Velká Británie a v ceně je pak automaticky počítáno s příjezdem kurýra na místo určení.
U importní přepravy se objednává den dopředu nejpozději do 14:30.


Zadani-adresy_gif
Zadání adresy odesílatele a příjemce

 

V druhém kroku zadejte adresu odesílatele a příjemce v zahraničí.

V případě importu bude zemí odesílatele vždy zahraniční adresa a zemí adresáta Česká republika.


Souhrn_gif
Souhrn objednávky a potvrzení

 

V třetím kroku souhrnu objednávky proveďte kontrolu a potvrďte odeslání.

V případě potřeby úpravy parametrů je možnost před odesláním ještě možná.


Hotovo_gif
Vaše objednávka byla právě odeslána

 

Právě jste odeslali svou první objednávku a nyní již pouze čekejte na naší kontrolu a potvrzení, které Vám přijde e-mailem. V případě nesrovnalostí Vás budeme obratem kontaktovat.


Předání zásilky a následná kontrola rozměrů a váhy

 

Po převzetí do přepravy (buďto kurýrovi, nebo v místě příslušného přepravního depa v seznamu) se balík musí zvážit a změřit, pokud rozměry nebudou odpovídat rozměrům a váze v objednávce, budete na to upozorněni e-mailovou zprávou a v případě vyšší váhy bude přepočítaná i cena za přepravu.

Převzetím balíku je zásilka již připravena na expedici a obdržíte e-mail s výzvou k úhradě, kde máte možnost klasického bankovního převodu, nebo převod přes zabezpečenou platební bránu PayU, nabízející také platbu bankovním převodem, kdy nám bude platba okamžitě potvrzena. V případě platby přes bránu PayU pak dostaneme obratem potvrzení o úhradě a balík bude co nejdříve expedován na místo určení.
Pokud budete hradit bankovním převodem (mimo platební bránu PayU) může proces potvrzení úhrady trvat 1-2 dny a o tuto dobu se přeprava může zpozdit.


Průběh přepravy a doručení zásilky

 

Pokud chcete vědět, kde se zrovna balík nachází, můžete jeho cestu sledovat v položce Track & Trace.
V průběhu celého procesu od objednání až po doručení balíku, je automaticky aktualizován status stavu objednávky ve Vašem účtu http://www.eurobalik.cz/uzivatel/udaje.

Po doručení zásilky bude během několika dní vystavená a na e-mail zaslaná faktura-daňový doklad v PDF.